27.05.22 skrev Fredrikstad Blad om at Fredriksstad Mandssangerforening oppfordrer byens befolkning til å ta turen innom Teglhuset hos VÆRK på førstkommende onsdag 1. juni. Her holdes det en gratis konsert for alle, og dørene åpner kl. 17:30. De oppfordrer allikevel publikum til å bidra med en raus vipps for Ukraina!
Koret har fått med seg både Kirkens Nødhjelp og VÆRK på laget. Her stiller vi med Teglhuset til disposisjon, og Anette Torjusen i Kirkens Nødhjelp sørger for at pengene kommer dit de skal.
Kvelden byr på en passe porsjon mannskor og godt blandet ulike andre musikalske innslag. Koret har også tatt med seg duoen Maria Susanne Erichsen og Per-Øivind Johannesen, Morten Pettersen og Bjørnar Spydevold sammen med Bryggeriveiens Strengemusikk.
– Det blir en variert og uhøytidelig konsert med viser, popmusikk og mannskor i en salig røre, sier Tom Gudim i Mandssangerforeningen. Vi også en overraskelsesartist på lur, sier Tom Gudim i Mandssangerforeningen.
Velkommen!